kalabal , istanbul en kalabalık ilköğretim

 , istanbul ba , istanbulun en kalabalık okulu , istambulun en kalabalık sokak res ,

İstanbul'un en kalabalık okulları

İstanbul İl Özel İdaresi, ilçelerdeki öğrenci yoğunluğunun haritasını çıkardı.

İstanbul İl Özel İdaresi, kentin sınıflara düşen öğrenci yoğunluğunun haritasını çıkardı. Buna göre 47 öğrenci ile Esenler birinci sırada yer aldı. Esenler'i 43 öğrenci ile Sultanbeyli ve Esenyurt, 41 öğrenci ile Başakşehir ve Sultangazi izliyor. En az öğrenci ise, 15 öğrenci ile Adalar'da yer alıyor.

İstanbul İl Özel İdaresi'nden yapılan açıklamaya göre, il genelindeki 1408 resmi ilköğretim okulundaki 32 bin 544 derslikte toplam 1 milyon 651 bin 923 öğrencinin öğrenim görüyor. 334 resmi lisedeki 6 bin 786 derslikte ise 302 bin 461 öğrenci öğrenimlerine devam ediyor.

Açıklamada, İstanbul'un ilköğretim okullarına ilişkin rapora yer verildi. Buna göre Esenler, sınıf başına düşen 47 öğrenci ile ilk sırada yer aldı. Esenler'i 43 öğrenci ile Sultanbeyli ve Esenyurt, 41 öğrenci ile Başakşehir ve Sultangazi izledi.

LİSELERDE DE ESENLER İLK SIRADA

Liselerde de en çok okula Esenler'de ihtiyaç duyuluyor. Liselerde 45 kişilik sınıf hedefinin yakalanabilmesi için Esenler'e 91, Başakşehir'e 77, Avcılar'a 84 derslik yapılması gerekiyor. Bu hedef için sırısayla, Sultangazi 74, Esenyurt 53, Gaziosmanpaşa 65, Sultanbeyli 57, Pendik 99, Bayramphaşa 62, Bağcılar 104, Bahçelievler 93, Eyüp 30, Güngören 18, Zeytinburnu 19, Beykoz 6, Ümraniye 12 dersliğe ihtiyaç duyuyor. Liselerde Çekmeköy, Tuzla, Küçükçekmece, Büyükçekmece, Fatih, Kağıthane, Kartal, Beylikdüzü, Üsküdar, Sarıyer, Şişli, Bakırköy, Maltepe ilçelerindeki sınıflarda 45 kişinin altındaki sınıflarda ders yapılıyor. Ataşehir, Beyoğlu ve Beşiktaş'ta 35, Sancaktepe, Kadıköy, Çatalca, Silivri ve Arnavutköy'de 30, Şile ve Adalar'da ise 24 kişinin altındaki sınıflarda eğitim faaliyeti sürdürülüyor.

İstanbul İl Genel Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Cemal Özdemir, deprem hasarı dolayısıyla birçok okulun yıkılarak yeniden yapıldığını söyledi. Özdemir, yatırımlara ihtiyaç olan ilçelere öncelik vererek devam edeceklerini ifade etti.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !